
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 21.8 mm |
| Width | 9.2 mm |
| Max Operating Temperature | 75 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 7 |
| Power Rating | 2 W |
| Height | 11.1 mm |
| Packaging | Tube |
| Depth | 21.8 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 4.7 g |
| Features | SCP |
| Min Input Voltage | 9 V |
| Output Current | 400 mA |
| Output Voltage | 5 V |
| Max Power Dissipation | 2 W |
| Power Dissipation | 2 W |
| Max Output Current | 400 mA |
| Max Input Voltage | 36 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Isolation Voltage | 3 kV |
| Output Power | 2 W |
| Current - Output 1 | 400 mA |
| Efficiency | 80 % |
| Voltage - Output 1 | 5 V |
| Max Input Voltage (DC) | 36 V |
| Nominal Output Voltage | 5 V |
| Nominal Input Voltage | 24 V |
| Max Output Voltage | 5 V |
| Max Output Power | 2 W |
| Min Input Voltage (DC) | 9 V |
| Isolation | Isolated |
Stock: 193
Distributors
pcbx
Unit Price$15.10660
Ext.Price$15.10660
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $15.10660 | $15.10660 |
| 10 | $14.31237 | $143.12370 |
| 25 | $13.81036 | $345.25900 |
| 50 | $13.32596 | $666.29800 |
| 100 | $12.85855 | $1285.85500 |
| 300 | $12.40754 | $3722.26200 |
| 500 | $11.97235 | $5986.17500 |
| 1000 | $11.55266 | $11552.66000 |
